Plébánia közlemények 2019. 11. 17. – 2019. 11. 24.

Kategória: Plébánia közlemények | Plébánia közlemények 2019. 11. 17. – 2019. 11. 24. bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Értesítés

Kategória: Nezaradené | Értesítés bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

Keresztelő Szent János Vértanúhalál Búcsúi Főünnep

Csütörtök 2014. augusztus 28.
16:30 szlovák nyelvű szentmise,
17:30 magyar nyelvű szentmise
A magyar nyelvű szentmise után szentségimádás az
Oltáriszentség előtt
„PLÉBÁNIA KÖZÖSSÉGÜNKÉRT“

Pénteken 2014. augusztus 29.- én az ünnep napján
08:00 szlovák nyelvű szentmise,
09:30 magyar nyelvű szentmise
Főcelebráns
Mons. Bartal Károly Tamás , OPraem
jászóvári nyugalmazott apát

Kategória: Nezaradené | Keresztelő Szent János Vértanúhalál Búcsúi Főünnep bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

„CSALÁD ÉVÉNEK” és a „HÉTFÁJDALMÚ SZŰZ MÁRIA”

Ezt az évet a Szentatya Ferenc pápa az egész egyetemes egyház részére a „CSALÁD ÉVÉNEK” nevezte ki. Mindemelet a szlovák püspöki kar Szlovákia területén a Fájdalmas Szűzanya közbenjárására Sásváron (Štaštín) történt csodának 450. évfordulója alkalmából ezt az évet a „HÉTFÁJDALMÚ SZŰZ MÁRIA” nevezték ki. Plébánia közösségünkben ezt az értékes évet nagyobb lelki odafigyeléssel akarjuk átélni, mint egy plébánia család. Ezért februártól tehát jövő héttől kezdődően értesítjük majd kedves híveinket azon programjainkról, amelyek elősegítik a hitünknek vizsgálatát és elmélyítését valamint a közösségünk megerősítését.

Szombaton a februári hónap első szombatja van. Ezen a szombaton plébánia közösségünkben megkezdjük a „HÉTFÁJDALMÚ SZŰZ MÁRIA” és a „CSALÁD ÉVÉNEK” lelki átélését. A Fatimai szombat és az ezt követő ünnepi szentmise 09:00 órakor kezdődik. Mindenkit nagy szeretettel meghívunk és várunk.

Kategória: Nezaradené | „CSALÁD ÉVÉNEK” és a „HÉTFÁJDALMÚ SZŰZ MÁRIA” bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva